Navigácia

 • EXPERT geniality show

  Koncom minulého roku sa uskutočnila celoslovenská súťaž EXPERT geniality show. Z našej školy sa do nej zapojilo 17 žiakov a dvom z nich sa úspešne podarilo prebojovať medzi tých najlepších.

  Titul "TOP EXPERT" získala:

  Natália Verešová a Martina Šándorová /7.A/.

  Blahoželáme, dievčatá!

 • Hviezdoslavov Kubín

  V školskom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín v tomto školskom roku uspeli títo výborní recitátori:

  1. stupeň

  Poézia:

  1. miesto: Linda Vetráková (4.A)  / 2. miesto: Sofia Holosová (2.A) / 3. miesto: Radka Puskeilerová (4.A)

  Próza:

  1. miesto: Tadeáš Košík (4.A) / 2. miesto: Miriam Michaela Pisarovičová (3.B) / 3. miesto: Emka Heinrichová (4.B)

   

  2. stupeň:

  Poézia: 

  1.miestp: Barborka Gajdošová (6.A) / 2.miesto: Petra Kvasničková (6.A) / 3.miesto: Maxim Šurka (5.B)

  Próza:

  1.miesto: Alžbetka Rafajová (6.A) / 2.miesto: Sofia Prídavková (5.A) / 3.miesto: Natália Melicherčíková a Katka Kothajová (5.A)

 • Pytagoriáda, školské kolo

   

  Blahoželáme úspešným riešiteľom Školského kola Pytagoriády, obzvlášť nasledujúcim, ktorí sa umiestnili na I., II. a III. mieste:

  v kategórii P5: Milanovi Trenčanovi, Oliverovi Kováčovi, Jonášovi Čiefovi,

  v kategórii P7: Jánovi Paňákovi, Kataríne Orságovej,

  v kategórii P8: Jakubovi Borguľovi, Maxovi Patterson

  Držíme prsty, tým ktorí budú pozvaní do Okresného kola, ktoré sa uskutoční v marci.

 • Olympiáda v ANJ - Blahoželáme Johanke!

  Johanka Ličková zo Seven Islands (VII.A) získala v okresnom kole olympiády z anglického jazyka krásne, 2. miesto. Srdečne jej blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

 • Požehnaný rok 2018

  Do Nového roku nám všetkým spoločne prajeme, aby sme nestratili na ceste to pravé Svetlo. Každý z nás má niekoho, za koho je vďačný, kto nám túto cestu osvetľuje, alebo ju osvetľoval... Prajeme nám, aby sme aj my sami počas budúceho roku boli tými, ktorí dokážu na tejto ceste svietiť ostatným.

  Vaša Narnia

 • Starší dobrovoľníci v Cambridge, v Oxforde a v Londýne

  Najusilovnejší dobrovoľníci zo siedmeho až deviateho ročníka minulého školského roku sa pred niekoľkými týždňami zúčastnili skvelého vo Veľkej Británii. 4 vedúci a 16 žiaci, 4 autá s volantom na pravej strane a dokopy 9 dní plných zážitkov.

  Bývali sme v rodinách z kostola Eden v Cambridge, kde sme videli hádam všetko, čo sa len dá – plte, staré „colleges“, round church, pound land a samozrejme Starbucks. :)

  Asi najlepším zážitkom výletu bolo London Eye a vyhliadková loď na Temži s neuveriteľne výrečnou sprievodkyňou.

  Zašli sme aj do Oxfordu (Cambridge sa nám páči viac) a dokonca aj do prírody do pravekej bane, kde kedysi ťažili pazúrik.

  Popri tom všetkom sme si hovorili o vďačnosti a veru, že sme mali za čo byť vďační – za 9 dní nikto neochorel, nepohádal sa a ani neurazil, nestala sa žiadna nehoda. A super zážitok nám nepokazilo ani tvrdšie pristátie v Bratislave so švédskou pilotkou.

  Sme vďační za čas spolu a tešíme sa na to, čo nás čaká nabudúce.

 • Jesenné prázdniny a riaditeľské voľno

  Milí rodičia, milí žiaci,

  pripomíname Vám, že budúci týždeň, v dňoch 30. 10. - 1. 11. 2017 budú jesenné prázdniny a v dňoch 2. - 3. 11. 2017 budú mať žiaci našej školy riaditeľské voľno.

  V škole sa opäť uvidíme v pondelok, 6. 11. 2017.

  Prajeme vám krásne voľné dni.

 • Mladší dobrovoľníci v Kráľovej Lehote

  Skupinka narnijských šiestakov a siedmakov, ktorí sa v minulom školskom roku najviac zapájali do dobrovoľníctva, má za sebou super čas v Kráľovej Lehote. Bláznenie v perfektnom areále misijného centra Kráľova Lehota, diskusia so zakladateľom hudobnej skupiny Timothy a kresťanského festivalu Campfest, Mariánom Lipovským a jeho manželkou Ľudkou, nahrávanie Hobby Magazínu priamo v štúdiu Televízie Life TV a rozhovor s jej zakladateľom Vlasťom Beňom, jazda na koni aj bláznivá tlačenica v preplnenom autobuse cestou domov v nás zanechali množstvo veselých spomienok. Hurá do ďalších dobrovoľníckych aktivít v tomto školskom roku! Fotky z výletu si môžete pozrieť vo fotoalbume

 • V zdravom tele, zdravý duch

  Skalka, Šalková, Slovenská Ľupča, Sliač, Panský diel, Mútne jazero, Králiky...to všetko boli ciele našich druhostupniarov, v rámci športového výcviku, ktorý absolvovali už počas prvého školského týždňa. Pre niektorých to bola vraj "oddychovka", iní vynaložili tej námahy trochu viac. Tu si môžete pozrieť, ako to všetko zvládli.

 • Začíname..

  V románe C. S. Lewisa vstúpili deti do Narnie cez skriňu. Pýtate sa, ako to bolo u nás? Odpoveď nájdete tu a poznajú ju tiež tí, ktorí boli v pondelok s nami. Okrem iných to bolo aj 48 slávnostne pasovaných obyvateľov Narnie, ktorí vstúpili do tejto tajomnej krajiny práve cez ňu. Veríme, že sa tým pre nich začala cesta, po ktorej budú s nami kráčať ďalej a vyššie, aby viac videli, cesta, ktorá bude pre nich a aj nás ostatných opäť dobrodružná, plná radosti z objavovania a skúmania. A veríme, že to bude cesta, ktorá bude aj o prekonávaní vlastných hraníc a budovaní vzťahov medzi nami navzájom, a aj Niekým, koho tu budeme stále viac a viac spoznávať.

 • Počujete to volanie?

  Že aké volanie? No to tajuplné, ktoré sa vám v týchto dňoch jemne, no intenzívne pripomína, z ktorého cítite šteklenie v bruchu a neviete, či sa tešiť, alebo utekať, avšak viete, že ... jednoducho nadišiel čas. Poznáte to? 

  Ak ste si doteraz neboli istí, prezradíme vám, o čo ide. Je to volanie priamo z Narnie! Zázračný Aslanov roh zvoláva svojich obyvateľov na nový napínavý príbeh s názvom ROK 2017/18. Tešíte sa na nové narnijské dobrodružstvo? Uf, my tu v Narnii sa vás už nevieme dočkať! laugh

  Neváhajte teda, a príďte do Narnie už tento pondelok, 4. 9. 2017, o 8:00 hod. 

  A ak ste už veľmi zvedaví, tu, na tejto stránke nájdete ďalšie dôležité informácie:

  -          program prvých dní (rozvrh hodín) - https://narniabb.edupage.org/timetable/?

  -          možnosti špeciálnych zážitkov (krúžky – nájdete na stránke od 31. 8.) - https://narniabb.edupage.org/text7/?

  -          termíny stretnutí s vašimi rodičmi (kalendár) - https://narniabb.edupage.org/

  -          informáciu o tom, čo robiť, aby ste v Narnii neboli nikdy hladní (stravovanie) - https://narniabb.edupage.org/text6/?

  Tešíme sa na vás! wink

 • ŠKOLSKÉ POTREBY PRE PRVÁČIKA V ZŠ NARNIA

  Milí rodičia budúcich prváčikov,

  nižšie nájdete základný zoznam pomôcok, ktoré bude prváčik v ZŠ Narnia potrebovať. Prosíme, otvorte si tabuľku kliknutím na odkaz "viac":

  Zabezpečí škola

  Zabezpečia rodičia

  Ďalšie učebnice, pracovné listy a písanky, bežné zošity, poznámkový slovníček, žiacka knižka „pointbook“

  Jednorázový príspevok na učebnice Hejného matematiky a písma Comenia Script 

   

  Aktovka, peračník a jeho vybavenie: ceruzka (stredne tvrdá), farbičky, guma a strúhadlo, pero až neskôr)

   

  Zakladač a obaly na zošity a učebnice do aktovky

  Ostatný materiál na výtvarnú výchovu

  Vodové farby

  Zásterka alebo tričko s dlhým rukávom

   

  Vrecko s potrebami na telesnú a výtvarnú výchovu – tričko a krátke nohavice, v chladnejšom období tepláky a mikina, ponožky, tenisky s bielou podrážkou

  Hygienické potreby

   

 • Hurá, prázdniny

  4. 7. 2017

  Ako ste si už iste viacerí všimli smiley, začal našimi deťmi túžobne očakaváný čas prázdnin. Chceme Vám preto všetkým popriať veľa spoločných chvíľ, oddychu, slnka, tepla, skrátka všetkého, čo k tomuto času patrí. A zároveň prosíme o Božiu ochranu nad vami, kdekoľvek budete. To, ako to u nás vyzeralo v posledný deň školy, si môžete pozrieť tu.

  Vaša Narnia

 • Florbalový turnaj

  26. 6. 2017

  V piatok si naši druhostupniari zmerali sily vo florbalovom turnaji. Jednotlivé tímy férovo a statočne bojovali, od tých najmladších, až po tých "odchádzajúcich". Ale keďže víťazom sa mohol stať len jeden z nich - pre tento rok to bol tím našich deviatakov z Cair Paravel. Na druhom mieste, tesne za ním, skončili žiaci z tímu Seven Islands, ktorým len o jeden bod uniklo víťazstvo. To, ako nám bolo, si môžete pozrieť tu.

 • Deň detí v Radvani

  26. 6. 2017

  V sobotu sa opäť niektorí naši žiaci - súčasní aj bývalí - rozhodli pomáhať. Namiesto užívania si krásnej, voľnej soboty s posunutým budíčkom, sa rozhodli, že pomôžu organizátorom Dňa detí v Radvani. Vo fotogalérii tu si môžete pozrieť, ako sa z nich na celé dopoludnie stali Karkulka s vlkom, víly a ich pomocníci, výrobcovia palaciniek, ktorí ich bez predchádzajúceho tréningu zvládli urobiť cca 300.. Niektorí pomáhali pri tvorivých dielňach so slaným cestom, strihaním, iní pri natieraní chlebíčkov. Hudobníci a speváci z FUSION prišli spestriť program svojim koncertom, ktorým nám všetkým pripomenuli, že je tu Niekto, kto nás má stále rád. Po skončení a odchode posledných rodín sa pustili do pizze, ktorou sa im organizátori nečakane poďakovali. Pri odchode domov sa lúčili s tým, že o rok prídu určite znova.. Každý z nich odchádzal domov s pocitom radosti, z robenia radosti iným.

 • Skromnosť a dávanie

  "No naozaj je veľkým ziskom pobožnosť so spokojnosťou." (1 Tim 6, 6)

  Pondelok ráno 19. júna sme sa na 1. stupni stretli, aby sme spolu slávnostne ukončili našu mesačnú tému. Hneď na úvod nás svojím krásnym vystúpením obdarovali speváci IMPACT pod vedením pani učiteľky Vierky. Následne každá trieda prezentovala ostatným ako sa oni zamýšľali nad potrebou skromnosti, keď nemusím mať veľa, aby som bol vďačný a spokojný. Pretože vďačné srdce je skutočne bohaté a dáva z hĺbky srdca. Tak ako knižná hrdinka Heidi, ktorej príbeh sme sledovali. Niektorí žiaci usilovne vyrábali poukážky na obdarovanie svojich blízkych- masážou, postrážením súrodenca, telefonátom a inými nápaditými aktivitkami. Tretiaci ukázali svoje štedré srdcia aj v Škole v prírode, kde sa navzájom povzbudzovali a držali. Podelili sa s nami aj štvrtáci, ktorých sme na našej prvostupňovej slávnosti mali poslednýkrát a prajeme im šťastnú narnijskú cestu na 2. stupni! V biblickom zamyslení sme hovorili, že aj malým gestom môžeme ukázať, že nám na druhých záleží, nie sme ľahostajní k ich existencii. Nech nás bohatstvo tejto témy sprevádza každý deň! 

 • Výsledky testovania 9

  Naši skvelí Cair Paravel dali testovanie 9 na výbornú!

  Z 1437 škôl na Slovensku sme skončili podľa určitých kritérií na 2. mieste z matematiky a na 6. mieste zo slovenského jazyka. Podľa iných kritérií sme skončili v matematike na 7. mieste a v slovenskom jazyku na 9. mieste. V každom prípade sme v oboch predmetoch v prvej desiatke na Slovensku!

  Tieto výsledky prijímame s takou zvláštnou, tichou radosťou a vďačnosťou voči Bohu. Tešíme sa blahoželaniam a úprimne blahoželáme našim deviatakom a našim skvelým pani učiteľkám A. Podhorskej a M. Petrejčíkovej.

  Nedá nám však pridať pár slov pre tých, ktorí nám na základe týchto výsledkov blahoželajú ku "kvalite školy". My totiž veríme, že aj keď výsledky v matematike a slovenčine sú určitým ukazovateľom, školu robia naozaj kvalitnou iné hodnoty.

  Našou túžbou je, aby zo žiakov Narnie vyrástli ľudia, ktorí budú mať múdrosť, ktorá sa nemusí v každom prípade ukázať v testoch z matematiky či slovenského jazyka, ukáže sa však v kompetenciách, ktoré Testovanie 9 neodhalí. Túto múdrosť môžu mať žiaci v slovenských školách, ktoré v monitore nikdy neuspejú, aj naši žiaci v triedach, ktoré sa v budúcnosti takto vysoko nedostanú. Napriek tomu túžime po tejto múdrosti viac ako po skvelých výsledkoch v monitore.

  Túto - ešte hlbšiu múdrosť - želáme našim skvelým Cair Paravel po odchode z Narnie aj všetkým našim žiakom, bez ohľadu na to, ako raz urobia Testovanie 9. :)

   

   

 • Vernosť

  ,,Ak sme neverní, on zostáva verný, lebo seba samého zaprieť nemôže.“ 2 Tim 2,13

  Počas mesiaca máj sme sa snažili uvažovať o vernosti a žiť ju v našich vzťahoch, priateľstvách či bežných malých povinnostiach.

  Na Celebration sme okrem poučnej scénky o vernom priateľstve čítali aj príbeh o Jozefovi z Egypta. 

  Jozef bol predaný, až dvakrát, raz dokonca vlastnými bratmi. Bol uväznený za to, čo neurobil. Po službe a pomoci inému ostal zabudnutý vo väzení na dlhé roky. Stratil takmer všetko, ostalo mu len jediné - Boží zámer s jeho životom. 

  Boh ho neopustil, On o ňom vždy a všetko vedel. Pán Boh nakoniec povýšil to, čo bolo priveľmi hlboko, aby z toho dokázal vyjsť sám. Jozefa a jeho vernosť odmenil svojim požehnaním a tým, že Jozef naplnil zámer, ktorý s ním mal od začiatku.

   

  Môžeme si klásť otázku, je Boh dobrý keď to všetko dopustil? Je dobrý len vtedy, keď je dobrý výsledok?

   

  Boh je dobrý a je verný. Vždy a v každom čase. Nech sú okolnosti našich životov akékoľvek. On je verný a ostáva stále s nami. 

 • Budúci prváci sa už poznajú :)

  V sobotu sa síce do školy nechodí, ale v Narnii to v tomto prípade neplatilo. V sobotu, 6. mája, prišli do Narnie žiaci. Avšak nielen takí obyčajní, ale budúci prváci. Prišli spolu so svojimi rodičmi, aby sa tu u nás poobzerali, zoznámili spolu navzájom, s pani učiteľkami a vlastne aj s celou Narniou.

  A čo všetko robili? Spievali, hrali, skladali, počúvali príbeh...myslíme, že spokojní aj odišli J...a prídu zas – v sobotu 27.mája. Tešíme sa na nich! :)

   

 • Čistota srdca a mysle

  „Srdce čisté stvor vo mne, Bože.“ Žalm 51 (50), 12

  Medzi veľké hodnoty, ktoré nám pomáhajú na zemi šťastne a radostne žiť, patrí aj čistota srdca.  Je aj naše srdce miestom, kde sa môžeme stretávať s Bohom? Určite áno, no dozvedeli sme sa, že to pôjde len vtedy, keď bude naozaj čisté.  Preto sme sa rozhodli, že si doňho nebudeme ukladať prach v podobe neslušných a nečistých vecí, ako sú ohováranie, nadávky, zlé myšlienky, hnev a pod. Ale radšej sa ho budeme snažiť plniť láskou, odpustením, pochopením, priateľstvom. Pretože ak človek napĺňa vnútro Božími vecami, potom ich aj dáva von. A či sa nám to darilo, to sme si mali možnosť vyskúšať počas našej aprílovej mesačnej témy, kde sme si mali všímať a oceňovať skutky našich blízkych, ale aj seba samých a v modlitbách prosiť za ich odpustenie. Zároveň sme si tiež pri tom  uvedomili, že jediným najspoľahlivejším strážcom a ochrancom nášho čistého srdca je Pán Ježiš, ktorý za nás zomrel ukrižovaním. Tému sme spoločne slávnostne ukončili piesňou - Aleluja šabalaba labambam, slovom a príbehom v podaní Vladka Terema a tiež farebnou evanjelizáciou od Ivky.

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Narnia, Okružná 2, Banská Bystrica
 • 048 381 10 27

Fotogaléria