• English Star

• Blahoželáme našim žiakom, ktorí sa zúčastnili jednorázovej, celoslovenskej súťaže "English Star" a dosiahli krásne výsledky. :)

Víťazi na celoslovenskej úrovni sú:

1. ročník: Ella Patrášová - 1.miesto na celoslovenskom kole + držitelka vyžrebovanej vecnej ceny

2. ročník: Bruno Bezák - 1.miesto na celoslovenskom kole

Tadeáš Košík - 2.miesto na celoslovenskom kole

5. ročník: Johanka Ličková - 2.miesto na celoslovenskom kole

6. ročník: Max J. Patterson - 1.miesto na celoslovenskom kole

Najlepšie výsledky v našej škole dosiahli:

1.ročník

2.miesto - Sophie Megargee

3.miesto - Adam Vereš

• Legoprojekt

• Týždeň od pondelka 23. mája bol pre žiakov našej školy výnimočný. Vďaka Legoprojektu ( http://www.cb.cz/legoprojekt/ ) sme sa mohli počas niekoľkých dní stať malými – veľkými staviteľmi a z lego kociek si postaviť nádherné mestečko. Žiaci z ôsmych tried mohli naplno uplatniť svoju zručnosť, koncentráciu, kreativitu, ale aj vytrvalosť, spoluprácu a navzájom sa tak tešiť zo vzniknutých diel. Pred našimi očami rástla železnica, letisko, prístav, lietadlá, vlaky, budovy a parky ...  Spolu sme dokázali to, na čo by sa jednotlivec neodhodlal a prežili radosť z veľkolepého výsledku, za ktorým stála usilovná práca mnohých malých prštekov. Pri príprave Legoprojektu pomohli aj žiaci z II. stupňa ( DT, FU ), bez nich by sme veru nemali pripravený základný šesťmetrový podstavec, základové dosky a zabezpečené všetky potrebné technické veci. Ďakujeme chalani! Rovnako patrí poďakovanie dievčatám zo Spear Head, ktoré deťom pripravili krátky úvodný program v podobe milej scénky. Všetkým nám tak poukázali na to, že náš dobrý Pán Boh je tiež vlastne taký „staviteľ“ ktorý stavia nádhernú stavbu a  má pre každého z nás pripravený špeciálny stavebný plán....

Kuk do fotogalérie.

• Naši dobrovoľníci

• V rámci projektu dobrovoľníctva v našej škole začala skupinka našich piatakov navštevovať vo svojom voľnom čase starých a opustených ľudí v Domove dôchodcov na Jilemnického ulici. Postupne sa k nim pridávali aj iní "druhostupniari" a teraz už každý štvrtok  obetuje 15-20 detí hodinu a pol zo svojho času práve týmto ľuďom. Je pre ne zaujímavé počúvať ich príbehy, osudy - stretnúť človeka, ktorý je tam 18 rokov a za celý čas ho nikto neprišiel navštíviť, alebo človeka, ktorý v okamihu prišiel o tri svoje deti a nemá sa kto o neho postarať. Ľudia sú tam rôzni - usmiati, smutní, pohybliví, aj imobilní, zhovorčiví, aj tichí. Deti sa postupne učia počúvať a vnímať každého jedného z nich a ponúknuť mu to, čo práve v tej chvíli potrebuje. A ide im to veľmi dobre, presvedčiť sa môžete vo fotogalérii. Pomaly vznikajú medzi nimi priateľstvá, deti si pre nich spontánne pripravujú prekvapenia - upečú bábovku, donesú čokoládu... a verte, lúčia sa so slzami a rátajú dni, kedy sa uvidia znova. Oni, aj deti.​

• Víťazná Rozkvitnutá Európa

• Niekoľko detí z našej školy sa zúčastnilo súťaže Rozkvitnutá Európa. Tímy detí si v ESC pod odborným vedením 18. 5. 2016 vysadili "svoj" črepník a o rastlinky v ňom sa pravidelne starali - až do dnešného dňa (5.6.2016), kedy bolo záverečné vyhodnotenie. A oplatilo sa! Víťazom celej súťaže a výhercom poukážok pre našu školu, v hodnote 500 EUR, sa stal práve tím piatakov z našej školy, v zložení Joannky Bezákovej, Johanky Ličkovej, Janka Paňáka, Maťka Duraja, Timka Polohu, Maťka Búciho, Ivka Laca, Maťky Oravcovej, Katky Orságovej a Katky Sedliačikovej. Decká, boli ste šikovné, kreatívne, skvelé! Vo fotoalbume si môžete pozrieť fotky z akcie.

Gratulujeme!

• Balónový Deň detí v Narnii

• Ak niekto v BB a okolí nájde na svojej záhrade či balkóne množstvo balónikov, je pravdepodobné, že to má na svedomí Narnia. Pokojne nás zavolajte, ochotne to prídeme vyčistiť. :)

270 balónikov z rúk 270 žiakov Narnie odletelo na jeden povel do neba. Vyjadrili sme tak vďačnosť a radosť z toho, že stále žijeme v mieri, že sa môžeme smiať, učiť, hrať, že máme rodičov a rodiny a proste, že nám je na svete dobre. Pohľad na množstvo balónov letiacich do výšky bol nádherný a deti to vyjadrili poriadnym potleskom a výkrikmi.

Po obede vedenie našej školy spolu s deviatakmi čapovalo celej škole zmrzlinu s polevou. Mňam, bol to chutný deň.:)