• Naši úspešní šachisti

• Srdečne blahoželáme našim šachistom k úspechu na Školských majstrovstvách žiakov a žiačok okresov  regiónu Banská Bystrica v zrýchlenom šachu. Sme hrdí na Tomáša Lovčičana  a Katku Bálintovú, ktorí získali prvé miesto v kategórii Najlepšia škola a postúpili aj do krajského kola súťaže. Tešíme sa a držíme palce!

Tu sú naši úspešní hráči a ich umiestnenia:

Tomáš Lovčičan ( LP ) - 2 miesto kategória Žiaci + postup do krajskej súťaže

Katka Bálintová ( FU ) - 1 miesto kategória Žiačky + postup do krajskej súťaže

Ester Hollá ( GC B ) - 2. miesto kategória žiačky D11

Tomáš Lovčičan a Katka Bálintová - 1. miesto v kategórii Družstvá

• Praha, Amsterdam, Brusel..

• Žiaci, ktorí sa v minulom školskom roku najviac zapájali do dobrovoľníctva, získali ako ocenenie zájazd do zahraničia. Skupina 14 žiakov a 4 učiteľov na dvoch dodávkach precestovala polovičku Európy. Pod vedením strýka pani riaditeľky sme spoznali pekný kus krásnej Prahy a užili sme si skvelé ubytovanie u Ondra a psa Aslana. Zoznámili sme sa s malebným mestečkom Badhoevedorp pri Amsterdame, kde nás ubytovala bývalá vysoká škola nášho zriaďovateľa Slava. V Amsterdame sme obbdivovali jeho výnimočnosť, no zoznámili sme sa aj s nástrahami, ktorým ľudia v tomto meste čelia. Navštívili sme misijnú organizáciu, ktorá sa snaží predstaviť Ježiša a nádej ľuďom bez nádeje.V Bruseli sme navštívili Parlamentárium, Mini Európu a Atómium, pozreli sme si hlavné námestie, priamo na ktorom sme boli aj ubytovaní.Ubytovanie a parkovanie v Bruseli nám prinieslo najviac zážitkov, o ktorých vám, v prípade záujmu, radi porozprávame :). Mestečko Písek v Českej republike bolo "cukríkom na záver". Strávili sme tu krásny čas s priateľmi s kresťanskej školy "Cesta" a zboru Cirkvi bratskej "Elim". Teraz už len spomíname a tešíme sa na to, čo nás čaká budúci rok.

Fotky z výletu si môžeže pozrieť v galérii

• Deti na nete

3. novembra bol deň, kedy sme sa v našej škole pokúšali preniknúť do tajomstiev virtuálneho sveta, v ktorom sa všetci dennodenne pohybujeme. Naši žiaci 3. až 9. ročníka absolvovali workshop v rámci projektu „Deti na nete“ o bezpečnom správaní sa na internete, online hrozbách, kyberšikane a závislosti na počítačoch. Rodičia, ktorí mali o túto tému záujem, sa mohli zúčastniť podobného workshopu v popoludňajších hodinách. Workshopy viedla detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková spolu so svojou kolegyňou. Veríme, že aj tento workshop nám pomohol k tomu, že sa vo virtuálnom svete budeme pohybovať bezpečnejšie.

• My milujeme, lebo On nás miloval ako prvý. 1 list Jánov4,19

Láska a úcta k ľuďom... alebo krásny farebný svet. Pán Boh určite veľmi ľúbi farby. Prezrádzajú nám to nádherné kvety, motýle, vtáky, zvieratá a celý prekrásny svet. Aj nám ľuďom dal rôzne farby. Rôzne farby vlasov, očí a pokožky.

„Láska a úcta k ľuďom“ bola v tomto školskom roku naša tretia prierezová téma. Takmer celý mesiac sme si všímali, akí krásni sú ľudia okolo nás. Rozprávali sme si príbehy o deťoch, ktoré majú presne takú istú pokožku ako my, ale aj o takých, ktoré ju majú inej farby. Žiaci dostali dobrovoľnú praktickú úlohu, pripraviť „Darček pre niekoho, koho nepoznajú“. Celý mesiac vkladali do krabice užitočné veci pre neznámeho kamaráta, alebo kamarátku. Nakoniec sa tieto darčeky zaniesli deťom do detského domova a krízového centra v Banskej Bystrici.

Tému sme ukončili 27. októbra. Náš hosť, Vladko Terem z detskej misie nám porozprával príbeh o Indiánovi, ktorý miloval Pána Boha celým svojim srdcom a miloval aj svojich blížnych, ktorým svojou pomocou nie raz zachránil aj život. Naše Celebration sme ukončili piesňami „Náš Pán všetky deti ľúbi“ a “Náš Pán On je kráľov Kráľ”.