• Lyžiarsky výcvik

• V dňoch 6. - 10. 2. 2017 sa zúčastnili naše deti z OCA a OCB denného lyžiarskeho výcviku v lyžiarskom stredisku SKI Selce.

Počas celého výcviku deti prekonávali svoj strach, hranice, naučili sa lyžovať, alebo sa v lyžovaní zlepšili. Mali z toho veľkú radosť a väčšina z nich bola veľmi vytrvalá a nevzdávali sa.
            Okrem diplomov si odniesli aj veľa dobrých spomienok a zážitkov 🙂.

Už teraz sa tešíme na ďalšiu peknú akciu s našimi druhákmi.

Fotky z akcie si môžete pozrieť v Galérii

• Christian Picciolini v Narnii

• V stredu, 8.2., do našej školy zavítal veľmi vzácny hosť. Bol ním americký publicista Christian Picciolini, ktorý si vo svojom živote prešiel obdobím, kedy bol vodcom extrémistického gangu v Chicagu, bol otvoreným neonacistom a skinheadom. V istej fáze svojho života však zistil, že nenávisť, ktorú prechovával voči ostatným ľuďom, ho ničila a nedokázal s ňou viac žiť. Pochopil, že nenávidieť ľudí inej rasy, iného národa, inej kultúry je cestou, ktorá je plná zla a bolesti. Podarilo sa mu zmeniť svoj život a teraz chodí po svete, hovorí svoj príbeh a vystríha mladých ľudí pred nebezpečenstvom extrémizmu v akejkoľvek forme.

Myslíme si, že v dnešnej dobe plnej zvláštnych názorov je veľmi potrebné, aby sme sa poučili z chýb iných a snažili sa ich vyvarovať.

Fotky z tohto stretnutia si môžete pozrieť v Galérii

• Pokoj

• Hľadá sa.

Nevideli ste ho?

Odpoveď na túto otázku sme hľadali počas našej novej témy: POKOJ.

Čo myslíte, našli sme ho?

Našli.

Niektorým triedam sa dokonca podarilo zostaviť aj recept na pokoj. A keďže sme chceli obohatiť aj ostatných,  podelili sme sa o ne v pondelok 30.1.2016 na našej Celebration.

Zistili sme, že  pokoj môžeme nájsť, a ak ho máme my sami, môžeme ním obdarovať aj iných. Piesňou: ,,Hevenu shalom aleichem“ sme potvrdili našu snahu, chuť a túžbu mať pokoj stále v sebe. Pani učiteľka Beátka nás povzbudila svojím slovom, že ak máme pravý  pokoj v srdci, zvládneme aj náročné veci, ktoré sú pred nami.

Celebration sme uzavreli vyhodnotením výsledkov zberu papiera, a piesňou Nech je pokoj s nami sme túto tému ukončili.

Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli a pomohli nám s prípravou slávnosti.