• Čestnosť

• Každý z nás má rád, keď sa stretáva s čestnosťou a spravodlivosťou vo svojom živote. Veď férové zaobchádzanie v nás vytvára dôveru a zanecháva dobrý pocit.  No nie vždy je jednoduché byť čestným človekom. Byť spravodlivým pred ľuďmi a Bohom nás stojí nemalé úsilie.

Je ťažké odolať príležitosti neodpísať na písomke od spolužiaka alebo
            neklamať rodičom, že domáce úlohy sú hotové. Vlastné pohodlie a zisk nás robia ľudmi, ktorých by málokto chcel stretnúť na ulici.

Zacheus bol takýto človek. Peniaze, klamstvo a vlastný prospech
            pokryvili jeho charakter. Napriek tomu sa samotný Ježiš rozhodol
            večerať so Zacheom. Toto stretnutie premenilo jeho srdce a stal sa
            spravodlivým človekom. Verím, že tento príbeh je aktuálny aj dnes a že

Ježiš dokáže urobiť premenu aj v našich srdciach.

Touto témou žila naša škola celý minulý mesiac a spoločne sme to oslávili na Celebration 29.3.2017

• Narnia má talent na II. stupni

• Múdrosť sa určite spája aj s využitím talentov, ktoré sme dostali. Tie naše druhostupiarske sa nám predviedli v piatok 24.3.2017. A verte, vôbec ich nebolo málo. Niektoré postúpili do celoslovenského kola, niektoré nepostupové "iba" zvíťazili, iné boli po prvýkrát objavené. A myslím, že práve vďaka prevahe "nepostupových" kategórií sa tam vytvorila veľmi príjemná, nesúťaživá atmosféra a všetci sme sa dobre zabavili.