• ,,Ak sme neverní, on zostáva verný, lebo seba samého zaprieť nemôže.“ 2 Tim 2,13

Počas mesiaca máj sme sa snažili uvažovať o vernosti a žiť ju v našich vzťahoch, priateľstvách či bežných malých povinnostiach.

Na Celebration sme okrem poučnej scénky o vernom priateľstve čítali aj príbeh o Jozefovi z Egypta.

Jozef bol predaný, až dvakrát, raz dokonca vlastnými bratmi. Bol uväznený za to, čo neurobil. Po službe a pomoci inému ostal zabudnutý vo väzení na dlhé roky. Stratil takmer všetko, ostalo mu len jediné - Boží zámer s jeho životom.

Boh ho neopustil, On o ňom vždy a všetko vedel. Pán Boh nakoniec povýšil to, čo bolo priveľmi hlboko, aby z toho dokázal vyjsť sám. Jozefa a jeho vernosť odmenil svojim požehnaním a tým, že Jozef naplnil zámer, ktorý s ním mal od začiatku.

Môžeme si klásť otázku, je Boh dobrý keď to všetko dopustil? Je dobrý len vtedy, keď je dobrý výsledok?

Boh je dobrý a je verný. Vždy a v každom čase. Nech sú okolnosti našich životov akékoľvek. On je verný a ostáva stále s nami.

• Budúci prváci sa už poznajú :)

• V sobotu sa síce do školy nechodí, ale v Narnii to v tomto prípade neplatilo. V sobotu, 6. mája, prišli do Narnie žiaci. Avšak nielen takí obyčajní, ale budúci prváci. Prišli spolu so svojimi rodičmi, aby sa tu u nás poobzerali, zoznámili spolu navzájom, s pani učiteľkami a vlastne aj s celou Narniou.

A čo všetko robili? Spievali, hrali, skladali, počúvali príbeh...myslíme, že spokojní aj odišli J...a prídu zas – v sobotu 27.mája. Tešíme sa na nich! :)

• „Srdce čisté stvor vo mne, Bože.“ Žalm 51 (50), 12

Medzi veľké hodnoty, ktoré nám pomáhajú na zemi šťastne a radostne žiť, patrí aj čistota srdca.  Je aj naše srdce miestom, kde sa môžeme stretávať s Bohom? Určite áno, no dozvedeli sme sa, že to pôjde len vtedy, keď bude naozaj čisté.  Preto sme sa rozhodli, že si doňho nebudeme ukladať prach v podobe neslušných a nečistých vecí, ako sú ohováranie, nadávky, zlé myšlienky, hnev a pod. Ale radšej sa ho budeme snažiť plniť láskou, odpustením, pochopením, priateľstvom. Pretože ak človek napĺňa vnútro Božími vecami, potom ich aj dáva von. A či sa nám to darilo, to sme si mali možnosť vyskúšať počas našej aprílovej mesačnej témy, kde sme si mali všímať a oceňovať skutky našich blízkych, ale aj seba samých a v modlitbách prosiť za ich odpustenie. Zároveň sme si tiež pri tom  uvedomili, že jediným najspoľahlivejším strážcom a ochrancom nášho čistého srdca je Pán Ježiš, ktorý za nás zomrel ukrižovaním. Tému sme spoločne slávnostne ukončili piesňou - Aleluja šabalaba labambam, slovom a príbehom v podaní Vladka Terema a tiež farebnou evanjelizáciou od Ivky.

• Úspechy v Galérii telentov

• Žiaci Narnie predviedli svoj talent na celoslovenskej súťaži "Galéria talentov" a priniesli hneď niekoľko cien. :)

V oblasti SPEV a doprovod získala skupinka štvrtákov zo 4.B, Ester Hollá. Sofia Šobrová, Tobiáš Kapusta, Hanka Galandová a Tara Uhrinová, 3. miesto vo svojej kategórii. Hana Perecárová (6.A) a Vera Perecárová (9.A) vyhrali tiež 3. miesto vo svojej kategórii a Jaylin Rumbold (6.A) bola ocenená čestným uznaním.

V oblasti VÝTVARNÁ TVORBA získal Martin Duraj (6.A) výnimočné ocenenie "Mimoriadny talent" a Zojka Guštafíková vyhrala 1. miesto vo svojej kategórii.

Blahoželáme k výhre aj k odvahe postaviť sa pred porotu a publikum :)

• Skvelá ilustrátorka Vera

• Naša deviatačka, Vera Perecárová, si dala námahu s vytvorením ilustrovanej mapy sveta. Jej dielo bolo nominované do medzinárodného kola súťaže "Detská mapa sveta". Tešíme sa s ňou a blahoželáme :)