• Florbalový turnaj

• V piatok si naši druhostupniari zmerali sily vo florbalovom turnaji. Jednotlivé tímy férovo a statočne bojovali, od tých najmladších, až po tých "odchádzajúcich". Ale keďže víťazom sa mohol stať len jeden z nich - pre tento rok to bol tím našich deviatakov z Cair Paravel. Na druhom mieste, tesne za ním, skončili žiaci z tímu Seven Islands, ktorým len o jeden bod uniklo víťazstvo. To, ako nám bolo, si môžete pozrieť tu.

• Deň detí v Radvani

• V sobotu sa opäť niektorí naši žiaci - súčasní aj bývalí - rozhodli pomáhať. Namiesto užívania si krásnej, voľnej soboty s posunutým budíčkom, sa rozhodli, že pomôžu organizátorom Dňa detí v Radvani. Vo fotogalérii tu si môžete pozrieť, ako sa z nich na celé dopoludnie stali Karkulka s vlkom, víly a ich pomocníci, výrobcovia palaciniek, ktorí ich bez predchádzajúceho tréningu zvládli urobiť cca 300.. Niektorí pomáhali pri tvorivých dielňach so slaným cestom, strihaním, iní pri natieraní chlebíčkov. Hudobníci a speváci z FUSION prišli spestriť program svojim koncertom, ktorým nám všetkým pripomenuli, že je tu Niekto, kto nás má stále rád. Po skončení a odchode posledných rodín sa pustili do pizze, ktorou sa im organizátori nečakane poďakovali. Pri odchode domov sa lúčili s tým, že o rok prídu určite znova.. Každý z nich odchádzal domov s pocitom radosti, z robenia radosti iným.

• "No naozaj je veľkým ziskom pobožnosť so spokojnosťou." (1 Tim 6, 6)

Pondelok ráno 19. júna sme sa na 1. stupni stretli, aby sme spolu slávnostne ukončili našu mesačnú tému. Hneď na úvod nás svojím krásnym vystúpením obdarovali speváci IMPACT pod vedením pani učiteľky Vierky. Následne každá trieda prezentovala ostatným ako sa oni zamýšľali nad potrebou skromnosti, keď nemusím mať veľa, aby som bol vďačný a spokojný. Pretože vďačné srdce je skutočne bohaté a dáva z hĺbky srdca. Tak ako knižná hrdinka Heidi, ktorej príbeh sme sledovali. Niektorí žiaci usilovne vyrábali poukážky na obdarovanie svojich blízkych- masážou, postrážením súrodenca, telefonátom a inými nápaditými aktivitkami. Tretiaci ukázali svoje štedré srdcia aj v Škole v prírode, kde sa navzájom povzbudzovali a držali. Podelili sa s nami aj štvrtáci, ktorých sme na našej prvostupňovej slávnosti mali poslednýkrát a prajeme im šťastnú narnijskú cestu na 2. stupni! V biblickom zamyslení sme hovorili, že aj malým gestom môžeme ukázať, že nám na druhých záleží, nie sme ľahostajní k ich existencii. Nech nás bohatstvo tejto témy sprevádza každý deň!

• Výsledky testovania 9

• Naši skvelí Cair Paravel dali testovanie 9 na výbornú!

Z 1437 škôl na Slovensku sme skončili podľa určitých kritérií na 2. mieste z matematiky a na 6. mieste zo slovenského jazyka. Podľa iných kritérií sme skončili v matematike na 7. mieste a v slovenskom jazyku na 9. mieste. V každom prípade sme v oboch predmetoch v prvej desiatke na Slovensku!

Tieto výsledky prijímame s takou zvláštnou, tichou radosťou a vďačnosťou voči Bohu. Tešíme sa blahoželaniam a úprimne blahoželáme našim deviatakom a našim skvelým pani učiteľkám A. Podhorskej a M. Petrejčíkovej.

Nedá nám však pridať pár slov pre tých, ktorí nám na základe týchto výsledkov blahoželajú ku "kvalite školy". My totiž veríme, že aj keď výsledky v matematike a slovenčine sú určitým ukazovateľom, školu robia naozaj kvalitnou iné hodnoty.

Našou túžbou je, aby zo žiakov Narnie vyrástli ľudia, ktorí budú mať múdrosť, ktorá sa nemusí v každom prípade ukázať v testoch z matematiky či slovenského jazyka, ukáže sa však v kompetenciách, ktoré Testovanie 9 neodhalí. Túto múdrosť môžu mať žiaci v slovenských školách, ktoré v monitore nikdy neuspejú, aj naši žiaci v triedach, ktoré sa v budúcnosti takto vysoko nedostanú. Napriek tomu túžime po tejto múdrosti viac ako po skvelých výsledkoch v monitore.

Túto - ešte hlbšiu múdrosť - želáme našim skvelým Cair Paravel po odchode z Narnie aj všetkým našim žiakom, bez ohľadu na to, ako raz urobia Testovanie 9. :)