• Záver témy "pokoj"
     • Záver témy "pokoj"

     • I. stupeň

      Piatok 5. februára 2016 sme začali spoločným stíšením na Celebration 1. stupňa, ktorým vyvrcholila naša mesačná téma: POKOJ. Podľa výroku Matky Terezy: Pokoj začína úsmevom nás na úvod príjemne naladili žiaci OCB pod vedením Mrs Janky Patterson. Po krátkom biblickom zamyslení: Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam, ale ja vám ho dávam, nie ako svet dáva. Nech sa vám srdce neznepokojuje a neľaká (Ev. Jána 14, 27) sa so svojimi príspevkami zaradom prezentovali jednotlivé triedy. Videli sme krásne a výstižné kresby žiačikov OCA dramaticko-hudobné spracovanie BCA, počuli trefné básne žiačok GCA spolu s výkladom myšlienkovej mapy, ktorú ako trieda vyrobili. Spolu so žiakmi GCB sme v modlitbe ďakovali Pánu Bohu za mier v našej krajine, pokoj v našej škole a vzájomných vzťahoch. Vedúci pracovných tímov z YC predstavovali jednotlivé pohľady k téme, kde pokoj môžem nájsť a ako sa prejavuje. Spoločné ráno sme ukončili upokojujúcou anglickou uspávankou, ktorú väčšina žiakov pozná z hodín AJ, popriali sme si požehnanie  a potleskom ocenili všetkých účinkujúcich.

      Po veľkej prestávke sme pokračovali dynamicky, deti sa prezliekli do masiek, lektorka Melinda každú triedu naučila špeciálny texaský tanec a pestrý, veselý karneval sa mohol naplno začať. Užili sme si spolu veľa zábavy a tešíme sa na ďalšie narnijské dobrodružstvá! Fotky z karnevalu si môžete pozrieť v našom albume.

      II. stupeň

      V piatok 5. 2. 2016 sme so žiakmi 2. stupňa uzavreli na našom tradičnom stretnutí „chapel“ tému pokoj. Najprv si žiaci mohli vypočuť jedno zo svedectiev, ktoré si pre nich pripravili učitelia. Na výber boli témy ako: pokoj v nemocnici, pokoj ohľadne minulosti, pokoj v životnej zmene, pokoj v láske a vo vzťahoch, keď Boh mi nedá pokoj. Potom nám na spoločnom stretnutí manželia Šipöczovci porozprávali o tom, ako si možno udržať „pokoj v nepokoji“ – teda o svojom živote v moslimskej krajine Jordánsko, do ktorej za posledné roky prišlo 2 až 3 milióny utečencov. A aj vďaka tomuto videu sme si spoločne zaspomínali, čo všetko sme mohli zažiť počas tohto mesiaca na zaujímavom mieste nazvanom „Peace room“, pozrite sa aj vy: https://vimeo.com/154210007 

     • Blahoželáme Oliverovi

     • Oliver Poloha z triedy Further Up (VII.A) získal 1. miesto v okresnom kole anglickej olympiády. Blahoželáme, Oliver :)

    • Zápis prvákov v APRÍLI
     • Zápis prvákov v APRÍLI

     • Vážení rodičia budúcich prváčikov,

      na základe novelizácie školského zákona, ktorá platí od septembra 2015, sa od tohto školského roku posúva zápis budúcich prvákov z obdobia január až február na mesiac APRÍL. V našej škole zápis prebehne v utorok 19. apríla 2016. Zároveň si v kalendári na pravej strane stránky školy môžete pozrieť termíny dní otvorených dverí. V priebehu mesiacov február až marec zverejníme ďalšie informácie k zápisu.

      Ďakujeme Vám za záujem o našu školu a tešíme sa na nových budúcich prváčikov. 

      S otázkami sa môžete obrátiť mailom na adresu: riaditelka@narniabb.sk.

    • Silvester v Narnii
     • Silvester v Narnii

     • ...pre tých, ktorí by tento večer chceli stráviť s nami... 

      Stretneme sa o 19:00 v budove Rest time a strávime spolu neformálny čas plný hier, rozhovorov a dobrého jedla :)

      Vstupenkou je aspoň "kúsok" občerstvenia a zabalený darček - drobnosť, ktorá poteší niekoho iného v spoločnej "balíčkovej" hre.

      Tešíme sa smiley

      Vaša Narnia

    • Spoločné raňajky
     • Spoločné raňajky

     • Ak ste vo štvrtok 3.12. náhodou nestíhali a hladní vyrazili so svojimi deťmi z domu, určite ste mali namierené do Orange class A. Rodičov našich prváčikov sme pozvali na spoločné raňajky. Takto netradične sme chceli stráviť neformálny čas a navzájom sa lepšie spoznať.  Sme veľmi radi, že viacerí rodičia prijali pozvanie a štedro obsypali školské lavice rôznymi dobrotami. Deti, rodičia a učitelia tak mohli spoločne budovať vzťahy pomocou hry, jedla, fotiek ktoré sa prezentovali či ukážkou spoločného čítania.

      Touto cestou by sme sa chceli ešte raz poďakovať za ochotu rodičov prísť a pomôcť s prípravou spoločných raňajok. Fotografie z akcie si môžete pozrieť vo fotoalbume

    • Skromnosť a dávanie
     • Skromnosť a dávanie

     • Touto hodnotou žijeme v Narnii posledný mesiac v tomto kalendárnom roku. Účel je zámerný. Je to mesiac, kedy slávime viacero sviatkov, učíme sa nemyslieť len na seba a obdarúvame druhých...

      Nebolo tomu inak ani v našej „rozprávkovej“ Narnii.

      Deti sa už veľmi tešia na Vianoce, darčeky...lenže predtým, ako niečo dostanú, musia sa niečoho vzdať. A verte, či neverte, väčšina s tým problém nemala. S radosťou sa zapojili do projektu Úsmev ako dar a obdarovali deti, ktorým nebolo dopriate. Aj keď nás nenavštívil naozajstný Mikuláš, aj tak sme sa ním na chvíľu stali my sami – s radosťou sme sa podelili s tým, čo sme dostali a nielen to...Stali sme sa na chvíľu Mikulášom našim drahým dôchodcom zo zboru Cirkvi bratskej. Strávili sme spolu nádherné dopoludnie plné radosti z vystúpení detí a dobrôt.

      ...a predsa to nie je ešte všetko...čaká nás Vianočný dom, náš tvorivý festival, plný bohatého programu, na ktorý aj Vás srdečne pozývame.

      Tešíme sa na stretnutie s Vami

    • Wonder day - Láska a úcta k sebe
     • Wonder day - Láska a úcta k sebe

     • Že v zdravom tele by mal naozaj bývať zdravý duch a naopak, sme sa presvedčili na ďalšom Wonderday, ktorý sa v našej škole uskutočnil koncom novembra. Pekným a poučným divadielkom „O stratenej zubnej kefke“, sme si pripomenuli tému zdravých zúbkov, ktorú nám potom ešte bližšie na triedach predstavila pani zubárka. Dozvedeli sme sa, ako sa správne o zúbky starať a kde všade okolo nás sa nachádza cukor, ktorému sa treba radšej vyhýbať. Rovnako poučná a zaujímavá bola aj prednáška o zdravej výžive jedného z našich rodičov. Dozvedeli sme sa tiež, že milovať seba samého je rovnako veľmi dôležité, ako milovať svojho blížneho. A našu trpezlivosť a empatiu sme si mohli dokonale preveriť pri „štrajkovaní“ techniky, ktorá nás tentokrát trošku potrápila. Viac vo fotoalbumesmiley

    • Narnijský olympijský festival detí a ich rodičov
     • Narnijský olympijský festival detí a ich rodičov

     • Minulý týždeň bol pre naše decká zaujímavý nielen preto, že mali "predĺžené prázdniny," ale aj preto, že na ne odchádzali plné dojmov, radosti a veríme, že aj v športovom nasadení.
      Štvrtok, piatok a sobota totiž patrili v našej škole športu, deťom a ich rodičom. Deti z 1. a 2. stupňa mali možnosť zapojiť sa, v rámci svojej kategórie, do rôznych športových disciplín. Súťažilo sa v kategórii jednotlivcov aj celých tried.
      Deti sa naozaj veľmi snažili, rovnako ako aj ich rodičia dopoludnia v sobotu na spoločných turnajoch a štafetových hrách. 
      Vyhrať, ako to už býva, nemohol však každý. Každý si však zaslúžil sladkú odmenu :)
      Víťazi získali diplom a medailu priamo od našej zlatej olympioničky - Nasti Kuzminovej, ktorá nás poctila svojou prítomnosťou. Najšportovejšou triedou na 1. stupni sa stala trieda Yellow class a na 2. stupni trieda Further up.
      Blahoželáme však každému, kto sa zapojil, snažil a podal maximum zo svojich možností. Hlavne, že sme sa spolu dobre zabavili. O tom svedčí aj naša fotogaléria. Nech sa páči nahliadnuť.  
    • Red day
     • Red day

     • Kto zablúdil do našej školy v piatok 8.10., nemohol si nevšimnúť - červenú :). Červená farba bola vo vstupnej chodbe, na oblečení väčšiny žiakov a učiteľov, niektorí robili červené odtlačky rukou na plachtu, jedli v triede niečo červené a táto farba sa rôznym spôsobom dostala aj do vyučovacích hodín. Bol to náš prvý Red day, nechajte sa prekvapiť, čo príde nabudúce. Viac o tom, ako veselo vyzerala Narnia v červenom, sa dozviete z týchto fotiek.

       

    • "Zážitok v krabici" ...a to doslova!
     • "Zážitok v krabici" ...a to doslova!

     • Naši druhostupniari, vrámci hodnoty Láska a úcta k Bohu a prierezovej témy Osobnostný a sociálny rozvoj, sa mohli pridať na netradičnú "prespávačku" u nás v škole v telocvični.
      Celej akcii predchádzal zaujímavý večerný program vytvorený v spolupráci s nadáciou Integra (http://www.integra.sk/sk/).
      Streli sme sa podvečer v Rest time, kde sme sa dozvedeli a na diaľku spoznali ľudí a deti, ktorí sa nemajú až tak dobre ako my. Čo-to sme sa naučili o vzdialených krajinách a otestovali si svoje vedomosti v krátkom kvíze.
      Aby to však nezostalo len pri teórii, a aby sme na vlastnej koži pocítili, aké to je nežiť v pohodlí a dostatku, rozhodli sa niektorí z nás prenocovať v krabici.
      A ako to prebiehalo a dopadlo?
      Nech sa páči nakuknúť do fotogalérie :)
      Ráno nás čakali skromné "africké raňajky," tradičný Chapel, vyhodnotenie ukončenej Hodnoty a nádherné chvály a tamburínky v podaní triedy Spear Head.
      Na záver len spomenieme, že nám bolo spolu vééééľmi dobre a ďakujeme, že sme mohli nakuknúť do "iného sveta," veď si máme pomáhať...
    • Dobrovoľníci z Narnie v Anglicku
     • Dobrovoľníci z Narnie v Anglicku

     • Šesť dní strávených v Cambridge, popritom návšteva Oxfordu, Londýna a kresťanskej školy vo Witney, to bola odmena pre jedenástich žiakov Narnie, ktorí sa v minulom školskom roku najochotnejšie zapájali do rôznych dobrovoľníckych aktivít. Pomáhali mladším žiakom v školskom klube, slúžili na vrátnici v škole, pomáhali s technikou a prezentáciami na anglických muzikáloch a podobne. Pobyt v Cambridge a v Anglicku bol skvelou akciou. Veľa sme toho zažili, videli, prekonávali sme sami seba pri konverzáciách v anglických rodinách, v ktorým sme boli ubytovaní.. A veľmi sa tešíme na nových dobrovoľníkov a nové akcie, ktoré nás s nimi čakajú. Viac o našom pobyte sa môžete dozvedieť z fotografií vo fotoalbume. :) 

    • Wonder day – Láska a úcta k Bohu
     • Wonder day – Láska a úcta k Bohu

     • Máme za sebou prvý mesiac v škole a druhý Wonder day s témou Láska a úcta k Bohu. Zaspievali sme si piesne, pozreli sme si divadielko o Stele a naučili sme sa jednu hádanku, ktorá znie: „ Je to tvoje, ale používajú to iní.“ Čo je to? ...... Je to tvoje meno. Rozprávali sme si o tom, že keď oslovujeme Pána Boha menom, tak by to malo byť s úctou, pri modlitbe. Stáva sa nám, že ho použijeme nadarmo. A preto sme mali na prvom poschodí nápis „Nebudeš brať meno Božie nadarmo.“, ktorý nám pripomínal naše rozhodnutie.

      Úcta sa dá vyjadriť rôznymi spôsobmi a každá trieda to zvládla po svojom.  Prváci nám nakreslili pekné obrázky o tom, ako chcú svojim správaním prinášať radosť Pánu Bohu, učiteľom a rodičom. Druháci a tretiaci nám pripomenuli to, akú radosť robíme, keď sa snažíme kráčať po správnom chodníku, keď sa kamarátime, počúvame sa a tešíme sa zo života ako škorce J A štvrtáci si dali takéto ciele: „Buďme dobrí – lebo sa to dá! Pracujme na svoje maximum, v tom čím nás Boh obdaril. Už len jednu vetu k tomu napíšem: „Nech sa nám v tom darí“. 

    • Návšteva z Nového Zélandu
     • Návšteva z Nového Zélandu

     • Bungee jumping, ragby,Maoriovia, či Auckland...čo majú tieto slová spoločné? No predsa Nový Zéland. A presne o tejto krajine, ktorá sa nachádza na opačnej pologuli Zeme, nám prišla porozprávať Olívia, jedna z najlepších športovkýň tejto úžasnej krajiny. Vypočuli sme si, ako sa na Novom Zélande žije, pozreli sme si video a čo je najdôležitejšie, aj sme sa čo - to naučili po anglicky. Na záver sme dostali milý darček. 

      Ďakujeme za skvelú návštevu a všetci sme sa zhodli na tom, že sa s Olíviou ešte stretneme...na Novom Zélande. :-)​

               Návšteva z Nového Zélandu - Obrázok 1            Návšteva z Nového Zélandu - Obrázok 2

    • Zber papiera v Narnii
     • Zber papiera v Narnii

     • Milí rodičia,

      tak ako sme avizovali pred prázdninami, chceli by sme organizovať zber papiera pravidelne - vždy na jar a na jeseň. Chceme vám teda oznámiť, že najbližší zber papiera v našej škole bude prebiehať od pondelka 5. 10. do piatka 9. 10. Časy, počas ktorých môžete prísť priamo ku kontajneru pred jedálňou (vjazd pre zásobovanie), sú ráno 7:00 - 8:00 a popoludní 15:30 - 16:30. Prvý deň začíname popoludní a posledný končíme dopoludnia. Ak vám to niekomu nevyhovuje, môžete sa dohodnúť priamo s p. školníkom - Peter Medveď, 0903 530 134.

      Ak bude z vašej strany veľký záujem (čo nás bude tešiť :-)), operatívne môžeme zber predĺžiť o ďalšie dni, podľa potreby. Zbiera sa hlavne papier (je prípustné ak je papier v kartónovej krabici). Ak by ste niekto mali väčšie množstvo kartónov, dohodneme sa individuálne.

      Po skončení zber vyhodnotíme a najlepších jednotlivcov aj triedy odmeníme.

      Vopred vám ďakujeme za vašu aktivitu v tomto smere a veríme, že za "vyzbierané" peniažky budeme môcť opäť kúpiť našim žiakom niečo užitočné.

    • Wonder day - hranice
     • Wonder day - hranice

     • Milí naši priatelia, za nami je pár týždňov a my sme sa už stihli stretnúť na Celebration – ukončení prvej témy Školský poriadok. Pre mnohých známy, pre prváčikov nový a pre všetkých stále výzvou. Zaspievali sme si krásne piesne, videli nádherné plagáty a tvorivé prevedenia pravidiel Narnie. Ďakujeme za detskú tvorivosť, fantáziu a odvahu pri prezentovaní zákonov našej školy.

  • Kontakty

   • Základná škola Narnia, Okružná 2, Banská Bystrica
   • info@narniabb.sk
   • 048 381 10 27
   • číslo účtu vo VÚB: 2207431659/0200 Variabilný symbol: dátum narodenia dieťaťa v tvare DDMMRRRR Konštantný symbol: 0558 Špecifický symbol: 999 (resp. číslo krúžku) Účel platby: meno dieťaťa + škola (resp. názov krúžku)
   • Sem zadajte adresu školy
  • Prihlásenie

 • Fotogaléria

  • Láska a úcta k ľuďom
  • ŠARKANY
  • Láska a úcta k Bohu
  • Cvičenia v prírode - 1.ročníky
  • Hranice,máme v škole hranice...
  • Koniec školského roka
  • Výlet prvákov GCA a GCB (Ranč Kráľová)
  • Skromnosť a dávanie
  • Stretnutie budúcich prvákov
  • MDD v Narnii
  • Vernosť - celebration s hosťom V. Országhom
  • Nasťa na 1.stupni