• Tu nájdete vždy aktuálne informácie k pripravovanej akcii "Bežecká 24 hodinovka".

• Základné informácie

• Miesto konania:             Atletický ovál pri ZŠ Narnia

Začiatok podujatia:       11. máj o 7:45, štvrtok

Koniec podujatia:          12. máj o 8:00, piatok

Popis podujatia:

Podujatie je určené pre všetkých Narnijčanov - žiakov, rodičov, absolventov, pedagogických i nepedagogických zamestnancov školy, ich rodinných príšlušníkov a priateľov, bez rozdielu veku, pohlavia, či výkonnosti. Zámerom je propagácia pohybu pre zdravie a komunitného behu.

Cieľom podujatia je odbehnúť štafetu tak, aby v každej sekunde počas 24 hodín bol na dráhe účastník v stave aktívneho behu. Pre naplnenie cieľa potrebujeme nájsť dostatočný počet jednotlivcov, či skupín, ktoré by dokázali niesť bežeckú štafetu po dobu 15 minút. Nebeží sa na rýchlosť, ani vzdialenosť. Stačí ľahký poklus. Najdôležitejšie je, aby v danom časovom úseku vždy niekto behal.

Príklad: Rodina Bendová (mamička, ocko, syn, dcéra) sa zapíše do tabuľky. Zvolí si časové okno vo štvrtok od 21:00 do 21:15. Na atletické ihrisko sa dostaví najneskôr o 20:45, aby svoju prítomnosť ohlásila u usporiadateľa. Všetci členovia rodiny sa rozcvičia, podľa potreby si nasadia čelovky a dostavia sa do štartovacieho priestoru min. 1 minútu pred štartom, t.j. o 20:59. Po prevzatí štafety vybehnú na trať spoločne. Po dvoch kolách si ocko a dcéra dajú pauzu, mamka a syn bežia ďalej. Po ôsmich minutách behu dcéra vymení syna. Po ďalších dvoch minútach mamku nahradí ocko, ktorý beží s dcérou. Posledné dve minúty už beží rodina opäť spoločne. Apoň jeden člen rodiny beží, kým neodovzdá štafetu partii desiatich ôsmakov, ktorý bežia vo dvojici, pričom každé 2 minúty vymenia jedného člena dvojice.

Priebeh:

Po spoločnom štarte vo štvrtok ráno budú v behu pokračovať žiaci tried, ktoré majú v daný deň hodinu telesnej výchovy. Prestávky by mali vykrývať primárne zamestnanci školy a rodičia. V popoludňajších hodinách (do 16:30) počítame so zapojením žiakov 1. stupňa pod dohľadom učiteliek ŠKD.

V čase po 16:30 počítame s účasťou žiakov 1. stupňa v doprovode rodičov a žiakov 2. stupňa. O 21:00 zahájime nočný režim behu.

Registrácia:                    Online tabuľka

Prezentácia:                   15 minút pred štartom

Občerstvenie:                 Vo vlastnej réžii

Zdravotná služba:          počas celých 24 hodín

Výbava:

Športové oblečenie do aktuálneho počasia, bežecká obuv, pitný režim a občerstvenie podľa vlastnej voľby, čelovka (ak budete bežať za tmy).

V prípade nočného behu s prespávaním v telocvični je potrebný informovaný súhlas (alebo prítomnosť rodiča), karimatka, spacák, hygienické potreby, oblečenie na prezlečenie, jedlo, pitný režim, školské potreby na nasledujúci školský deň vrátane domácich úloh.