• Zápis do prvého ročníka

Bližší popis

18. marec

8.00 – 9:30 hod.

Stretnutie záujemcov s vedením školy

Diskusné stretnutie rodičov budúcich prváčikov s vedením školy a zástupcami rodičov súčasných žiakov. Cieľom stretnutia je predstaviť školu a zodpovedať rôzne otázky rodičov budúcich prvákov.

19.-21. marec

7:45 – 16:00 hod.

Dni otvorených dverí

Škola bude otvorená v priebehu dopoludňajšieho vyučovania aj počas školského klubu pre návštevníkov. Môžete navštíviť vyučovanie v triedach podľa vášho výberu, pozrieť si, ako prebieha školský klub a pod. Každý je srdečne vítaný.

Zápis budúcich prvákov

2. apríl 2019 od 8:00 do 15:00 hod.

Ako bude prebiehať zápis?

1. Rodičia prostredníctvom online formulára zapíšu svoje dieťa na presný čas zápisu, a to najneskôr do 29. 3. 2019. Po prihlásení príde rodičom mailom automatické potvrdenie o prihlásení dieťaťa na zápis.

2. Dňa 1. 4. 2019 zverejníme na stránke zoznam detí prihlásených na zápis, zaradených do konkrétnych skupiniek a na konkrétny, rodičmi vybraný čas.

3. V deň zápisu deti v 10-12 členných skupinkách za asistencie dvoch učiteľov vypracujú zábavný, cca 20 - 30 minútový test školskej zrelosti dieťaťa. Ide o jednoduchý test s úlohami zameranými na pripravenosť dieťatka nastúpiť do 1. ročníka. Neobsahuje žiadne úlohy z učiva, ktoré sa deti učia v 1. ročníku, ani úlohy z anglického jazyka.

4. Počas testovania vyplnia rodičia zápisný list a tzv. dotazník vzájomného porozumenia, ktorého cieľom je zistiť, do akej miery sa predstavy o výchove a vzdelávaní rodičov zhodujú s ponukou ZŠ Narnia.

5. Každý predškoláčik si odnesie darček a veríme, že aj milé spomienky na Narniu. :)

6. Informáciu o prijatí alebo neprijatí zverejníme na internetovej stránke najneskôr do pondelka, 8. 4. 2019.

7. Na zápis si, prosíme, prineste občiansky preukaz a rodný list dieťaťa.

8. Cena zápisu je 10 eur.

Kritériá výberu

Keďže ZŠ Narnia nie je spádovou školou, v prípade vyššieho záujmu o prvý ročník postupujeme pri výbere podľa nasledovných kritérií:

1.  Zvládnutie testu školskej zrelosti na 75%

2. Vyjadrenie súhlasu a zhody rodičov s výchovno-vzdelávacím programom školy prostredníctvom špecifického dotazníka (vypĺňa sa počas zápisu) aspoň na 80%

3.  Deti, ktoré splnili prvé dve kritériá, získavajú k svojmu počtu bodov + 10 bodov, ak sú to:

1. deti zamestnancov ZŠ Narnia a členov Rady školy
          2. deti členov zriaďovateľského Zboru Cirkvi bratskej v Banskej Bystrici
          3. súrodenci súčasných žiakov ZŠ Narnia

V školskom roku 2019/20 otvoríme podľa záujmu najviac dve triedy prvého ročníka, t. j. prijmeme 44 žiakov.

• číslo účtu (IBAN): SK1102000000002207431659 Variabilný symbol: dátum narodenia dieťaťa v tvare DDMMRRRR Konštantný symbol: 0558 Špecifický symbol: 999 (resp. číslo krúžku) Účel platby: meno dieťaťa + škola (resp. názov krúžku)
      • Okružná 2

• Ži a nechaj žiť