Navigácia

Rest Time Outdoor Školský klub Rest Time Hudobno-športový tábor Klub 5o5 Klub 5o4

REST TIME OUTDOOR

Pripravujeme

11. november, 9. december

11. NOVEMBER - Bralce pod Lehôtkou

Bralce pod Lehôtkou - Kečka

"Prírodná rezervácia Bralce s najvyšším Panským vrchom, ktorý miestni nazývajú Kečka, je krásne a málo známe miesto neďaleko Hliníka nad Hronom. Rozprestiera sa na úpätí Panskej hory v Štiavnických vrchoch a je charakteristická výskytom pozoruhodného rastlinstva a živočíšstva. Nesmierne zaujímavá je i tunajšia neživá príroda. V oblasti sa kedysi ťažil kameň, vďaka čomu tu zostali početné skalné veže, kamenné moria, a iné útvary dnes už zarastené lesom. Strhujúcu prírodnú scenériu dopĺňajú neprístupné jaskyne a prepadliská. Na chodníku je viacero krásnych výhľadov - jeden úsek je náročnejší, kde je rebrík a reťaze, ale nie je povinný, dá sa obísť."

Dĺžka: 6 km

Čistý čas: 2h 15min

Prevýšenie: 340 m

Časový plán:

9:30      odchod z parkoviska ZŠ Narnia

10:00    odchod z parkoviska v Lehôtke pod Brehmi

11:30    Kečka + obedová prestávka

13:30    návrat na parkovisko v Lehôtke pod Brehmi

Ak bude vôľa a chuť, v okolí môžeme popoludní ešte navštíviť Pustý hrad nad Sklenými Teplicami (cca 2 hod), alebo vystúpiť na Szabóovu skalu (cca 1 hod).

Posledná akcia... 14. októbra

Ždiar, Bachledova dolina - Malá Poľana - Magurka - Ždiar

Meteorológovia predpovedajú babie leto a skutočne to vyzerá tak, že teploty pôjdu nahor. Napadlo nám, že by tento víkend mohol byť vhodný na návštevu Tatier, hoci len tak trochu z diaľky. Poďte s nami do Ždiarskej doliny, kde navštívime novootvorený a médiami  v posledných týždňoch často prezentovaný CHODNÍK KORUNAMI STROMOV.

Časový plán:

8:30      odchod z parkoviska ZŠ Narnia

10:30    odchod z parkoviska v Bachledovej doline

11:30    Chodník korunami stromov

12:30    obedová prestávka

15:00    Magurka

16:30    návrat na parkovisko v Bachledovej doline

Popoludnajšia časť túry sa dá v prípade potreby upraviť, resp. skrátiť. Na výstup ku Chodníku a na zostup z neho je možné použiť lanovku (6/7€ - dospelí, 4,50/5,50€ - deti do 14 rokov, rodinný lístok: 2x dospelí + 2x deti - 15/18€). Vstupné na Chodník korunami stromov: 8€ - dospelí, 6,50€ - deti do 14 rokov, rodinný lístok: 2x dospelí + 2x deti - 21€. Jazda toboganom stojí 1,90€.

Boli sme

14. október                Chodník korunami stromov v Bachledovej doline

20. máj                      Veľký Choč

22. apríl                    Sitno

25. marec                 Vodopád Bystré

28. január                Lyžovačka a bežkovačka na Šachtičkách

10. december         BB - Urpín - Vartovka - Horná Mičiná

12. november         Ortútske jazierko (fotogaléria)

22. okóber              Prosiecka a Kvačianska dolina (fotogaléria)

24. september        Kriváň (fotogaléria)

18. jún 2016           POĽANA

23. apríl 2016         Plavenie dreva Vodný žľab Rakytovo

27. február 2016     Bežkovanie Chata nad Tajovom - Králiky

15. december 2015      PUSTÝ HRAD

14. november 2015      KOZÍ CHRBÁT

september 2015           RYSY

jún 2015                          PRAŠIVÁ, VEĽKÁ CHOCHUĽA

máj 2015                         KRÍŽNA, OSTREDOK

Fotky z našich akcií

Organizátori: Laci a Edit Uliční
Email: laci.ulicny@narniabb.sk
edita.ulicna@narniabb.sk
Telefón: 0903 795 957

Dôležité informácie

• Prihlasovanie vopred nie je potrebné. Stačí prísť v daný deň v stanovenom čase na miesto stretnutia (vo väčšine prípadov je to areál školy ZŠ Narnia).
  • Deti musia mať doprovod rodiča, alebo inej dospelej osoby. Orgainzátor dozor nezabezpečuje a za prítomné deti nezodpovedá.
  • Organizátor nezabezpečuje pre účastníkov dopravu, ani výstroj (zimné športy). Dopravu je však možné koordinovať tak, že rodičia, ktorí sa plánujú zúčastniť akcie a majú k dispozícii auto, nahlásia počet voľných miest a podobne sa prihlásia aj záujemcovia o dopravu.