• Stravovanie v Narnii

• Informácie k stravovaniu v školskom roku 2023/24

•

Na stravovanie v našej jedálni sa žiak prihlasuje každoročne v prvé školské dni odovzdaním zápisného lístka, ktorý zaňho vyplní rodič. Od tohto šk. roka bude prihlasovanie prebiehať elektronicky cez rodičovské konto v Edupage, kde je zápisný lístok spojený so žiadosťou o dotáciu od septembra.

Noví žiaci našej školy si budú môcť v prvý deň zakúpiť čip a hneď si aj objednať obed na nasledujúce dni. Kým príde prvá úhrada od rodičov, u nových žiakov bude možné objednať obedy aj bez kreditu.

Kredit na stravovacom účte je potrebné mať vždy aspoň vo výške 5 eur, aby nedochádzalo k prerušeniu objednávania obedov v rôznych situáciách súvisiacich s oneskorením platby alebo s nepriznaním dotácie na daný obed.

Stravné (kredit v ľubovoľnej sume) je potrebné posielať na náš stravovací účet s uvedením všetkých požadovaných náležitostí. Číslo účtu aj VS môžete vidieť tiež v konte svojho dieťaťa.

variabilný symbol: každému určené 5-miestne číslo, napr. 22135

správa pre prijímateľa: Priezvisko Meno Trieda

Na základe bankových výpisov z nášho stravovacieho účtu došlé peniaze priradíme ako kredit konkrétnym stravníkom. Celý proces prevodu Vašich prostriedkov do našej banky, generovania výpisov a priradenia do systému zvykne trvať 2-3 pracovné dni od Vašej úhrady, preto Vás prosíme, aby ste úhrady realizovali min. 3 pracovné dni pred minutím vášho kreditu (a kým neprejdú 3 pracovné dni, ani nám netelefonovali s otázkou, či už Vaše peniaze máme na účte, kedy ich priradíme a prečo sa Vám ešte nedá objednávať).

Každým objednaným obedom sa kredit znižuje o jeho cenu. Ak vám na konci mesiaca ostane kredit, prenesie sa do ďalšieho mesiaca (prípadne do ďalšieho šk.roka).

Cena jedného obeda podľa finančného pásma potravín:          1.stupeň  -  2,10 eur    a    2.stupeň  -  2,30 eur

Príspevok na réžiu našej školskej jedálne plaťte na školský účet vo výške 12 eur/mesiac.

Školská jedáleň je otvorená v čase 11:30-14:00, obedy sa podávajú v čase 11:45-13:45 hod.

Pri odobratí stravy za dieťa je rodič/súrodenec povinný priniesť si vlastné nádoby.

Výdaj stravy prebieha elektronicky pomocou čipu, ktorý si je potrebné zakúpiť (na vrátnici oboch budov za 5 eur) a nosiť do ŠJ pri každom preberaní obeda. Na 2.stupni slúži čip aj na elektronickú evidenciu dochádzky žiakov a na otváranie vchodových dverí. Sfunkčnenie iného prineseného čipu je za manipulačný poplatok (2 eurá).

Obed na konkrétny deň si treba aktívne objednať! Žiaci nemajú paušálne objednaný obed č.1.

Objednávanie, zmenu aj odhlasovanie obeda vykonávajú rodičia alebo žiaci, buď osobne s čipom na termináli v škole alebo kdekoľvek cez internet a to cez EduPage-konto, do ktorého sa žiak/rodič prihlasuje na stránke školy www.narniabb.sk v pravom hornom rohu, príp. cez mobilnú aplikáciu.

Jedálny lístok na nasledujúci týždeň je na našej stránke k dispozícii vo štvrtok, najneskôr v piatok doobeda. Stravníci si môžu vybrať z ponuky 2 jedál.

Súhrnnú objednávku na nasledujúci pracovný deň posiela dodávateľovi stravy systém automaticky o 14.30 hod., po tomto čase už nie je možné obed ani objednať ani odhlásiť. V piatok si teda nezabudnite objednať do tohto času obed na pondelok.

Ďakujeme vám za spoluprácu.

Vaša ZŠ Narnia

Prevádzkovateľ výdajnej školskej jedálne:

Základná škola Narnia, Okružná 2, Banská Bystrica

vedúca ŠJ:  Ing. Ingrid Michačová