• Erasmus

•                          Vzdelávanie učiteľov cez program Európskej únie Erazmus+

Tento rok sa naša škola po prvý krát zapojila do projektov Erazmus+, ktoré sú spolufinancované Európskou úniou. Počas júlových dní, v termíne od 10.7.-15.7.2023, sa kurzov ,,Clasroom managemet“ a ,,Creating save classroom environment“ zúčastnili pani učiteľky Mgr. Zuzana Holosová, Mgr. Monika Peregárová a Mgr. Andrea Polková. Kurzy boli zamerané :

• na rozvoj zručnosti v oblasti manažovania správania v triede,
            • na efektívne používanie pravidiel a rutín,
            • na efektívne zostavovanie triednej dohody
            • na sociálnu inklúziu – účinok deprivácie, traumy, šikanovania a zanedbávania ....
            • na motiváciu a demotiváciu - ako odomknúť bloky v učení a nastaviť hranice dôvery
            • ako efektívne komunikovať s rodičmi,
            • na posilnenie inklúzie a rozmanitosti v komunikácií,

Kurzu ,,Neuroscience“, v trvaní 6.7.-15.7., sa zúčastnil Mgr. Laci Uličný, ktorý sa trénoval v oblasti poznávania a pochopenia fungovania mozgu dieťaťa.  Tieto kurzy sme absolvovali na ostrove Sardínia, v meste Alghero. Súčasťou kurzu bolo aj spoznávanie kultúrnej pamiatky mesta. Absolvovali sme výlet loďou do neďalekej Neptúnovej jaskyne (Grotta di Nettuno), ktorá leží pod 110 metrov vysokou skalou Cappo Caccia neďaleko Alghera. Harmonogramy a obsah kurzov, tiež výlet, boli príjemným obohatením a prínosom.