• Erasmus

• August 2023

• Spätná väzba na augustové mobility 2023 realizované vďaka projektu Erasmus+

Ďalších vzdelávacích mobilít, ktoré prebiehali v dňoch 28.8.2023 – 2. 9. 2023 v krásnom a slnečnom sardínskom meste Alghero, sa zúčastnili: Mgr. Margareta Schabjuková, ktorá absolvovala kurz ,,Effective Communication with parents/carers“, tiež Mgr. Vierka Mondzo a Mgr. Veronika Kosťovová, ktoré sa zúčastnili kurzu ,,Dealing with Difficull Behavior in the Class“.

Obsah kurzov nám priniesol obohatenie v zručnostiach, ako napríklad:

• Spoznali sme ďalší nový náhľad a inšpirácie na medziľudské zručnosti –  ako zlepšiť techniky verbálneho prejavu
            • Trénovali sme sa v posilnení jazykových zručnosti – efektívne jazykové zručnosti pomáhajú v konštruktívnej komunikácií a deeskalovaní konfliktov
            • Posilnili sme svoju gramotnosť v oblasti prežívania – uvedomujeme si rozdielne prežívanie a správanie v triede, ktorá je charakterovo rozmanitá
            • Aktivity, ktoré nám boli prezentované, kládli dôraz na výsledky vedeckých štúdií, z ktorých aj vychádzali
            • Získali sme jedinečnú možnosť spoznať nové kultúrne povedomie a prejavy krajiny, pestrosť jej fauny a flóry i jej krásne piesočné pláže striedajúce sa s hornatým vnútrozemím.

Absolvovanie kurzov posilnilo naše rozhodnutie pracovať v tak dynamickom kolektíve akým sú dospievajúce deti.  Ich správanie a prežívanie sa menia z roka na rok a tým aj ich potreby. A je naozaj dôležité vedieť, ako efektívne komunikovať vznikajúce problémy, ich riešenia a následky. A to nielen s dieťaťom, ale i s jeho rodičmi, pretože sa chceme podieľať na výchove tolerantnej a nediskriminujúcej spoločnosti.