• Blahoželáme Maxovi

• Maximilián James Patterson (Spear Head - VIII.A) sa umiestnil na 2. mieste krajského kola anglickej olympiády v kategórii pre žiakov pochádzajúcich z anglicky hovoriacich krajín. Blahoželáme mu, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a tešíme sa s ním!

• Jazykový kvet - krajské semifinále

• V piatok 2.3. bol veľkým dňom pre niektorých našich žiakov z prvého aj druhého stupňa. Spolu so svojimi pani učiteľkami angličtiny sa zúčastnili krajského semifinále súťaže v prednese anglickej prózy, poézie a drámy. A veru, bolo sa na čo pozerať! Napriek tréme a obavám, ako to dopadne, si naši žiaci počínali vynikajúco. Posúďte sami, tu sú výsledky:

Do krajského finále v kategórií dráma postúpili naše muzikály:

The Happy Prince (IV.A - Filip Kučák, Linda Vetráková, Sára Podhorská, Radka Puskeilerová, Ninka Fratričová / IV.B - Emka Heinrichová, Terezka Chlebanová, Terezka Šneková, Emka Páleniková / III.B - Šimon Lakatoš, Hanka Hudecová, Ela Kosťovová, Ella Patrášová)

The Little Prince (VI.A - Peťka Kvasničková, Gage Rumbold, Janko Kothaj, Peťka Krištofíková, Tess Megargee, Tomáš Jurkovec / V.B - Adelka Dudková, Hanka Galandová, Ester Hollá, Natálka Žiaková)

A tu sú mená postupujúcich v kategórií poézia a próza – prevzatá tvorba:

Miška Bečková (3.B)

Petra Sochorová (9.A)

V kategórií poézia a próza - vlastná tvorba

Johanka Ličková (7.A)

V kategórií poézia a próza – natives

Tess Megargee (6.A)