• Vianočný dom pomáha deťom

• Uplynulý štvrtok- 14. decembra, bol pre Narniu výnimočný. Nastala dlhoočakávaná udalosť v podobe Vianočného domu. Aj tento rok bol zorganizovaný s cieľom priniesť radosť, zábavu a prispieť na dobrú vec. Výťažok z akcie, ktorý predstavuje sumu 1800€, poputoval pre ZŠ pri Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. Táto škola zabezpečuje vzdelanie chorým deťom, ktoré musia byť hospitalizované.

Akcia bola plná talentovaných vystúpení od našich študentov. Piataci a siedmaci nám ukázali svoje herecké schopnosti prostredníctvom rôznych scénok. Šiestaci si vytvorili útulnú atmosféru štedrovečernej hostiny, ôsmaci nás prekvapili scénkou na rôzne typy ľudí na Vianoce a priniesli domácu verziu filmu "Sám doma". Deviataci si pripravili escape room a vianočný kvíz. Nezaostávali ani najmladší študenti na prvom stupni, kde na rodičov čakali vianočné besiedky, divadlá, scénky, piesne a mnehé iné vystúpenia.

Bolo nám potešením byť svedkami tohto úžasného aktu solidarity a dobročinnosti zo strany našich študentov. Okrem vystúpení mohli žiaci skúsiť svoje obchodné schopnosti predávaním v stánkoch, pričom platobnou jednotkou boli "narnijské levy". V stánkoch ste si mohli zakúpiť rôzne produkty, od punča až po háčkované čiapky. Celé podujatie bolo zakončené vystúpením učiteľského speváckeho zboru.
              Nella Kubajdová

• Anglická olympiáda preverila mnohých

• V uplynulých dňoch sa na našej škole uskutočnila olympiáda v anglickom jazyku. Sily si zmerali viacerí šikovní lingvisti a komunikátori, a presvedčili nás, že angličtina je jednoznačne ich "cup of tea!"

Blahoželáme všetkým úspešným riešiteľom a žiakom, ktorí sa umiestnili na prvých priečkach:

Kategória 1A (5. - 7.ročník)

1.miesto: Krištofík Tomáš, VII.B

2.miesto: Čevela Jakub Leonard, VII.B

3.miesto: Tóth Jakub, VII.B

Kategória 1B (8. -  9.ročník)

1.miesto: Sedláčková Sophia Helena, VIII.A

2.miesto: Baláž Matej, VIII.A

3.miesto: Bečková Michaela, IX.B

Kategória 1C (anglofónni žiaci)

1.miesto: Brenkusová Ella, IX.A

2.miesto: Málik Ondrej, VI.B

3.miesto: Peach Lily Grace, V.A

Mgr. Vierka Mondzo

• POZÝVAME VÁS NA VIANOČNÝ DOM

• Milí rodičia, žiaci a priatelia školy,
              srdečne Vás pozývame na Vianočný dom, ktorý sa uskutoční dňa 14.12.2023 od 15:00 v priestoroch našej Narnie. Príďte sa podeliť o radostnú vianočnú atmosféru, užiť si vystúpenia našich talentovaných žiakov a spoločne osláviť toto výnimočné obdobie roka. Tešíme sa na stretnutie s Vami!
              Mgr. Marek Golian
              riaditeľ ZŠ Narnia