• Rozšírili sme zbierku športových úspechov

• Včerajšok, 10. apríl 2024, sa zapíše do dôležitých dátumov Narnie, pretože sa naše dievčatá historicky po prvýkrát prebojovali do krajského kola turnaja SUPER FLORBAL POHÁR! V okresnom kole, ktoré sa uskutočnilo v Selciach, si vybojovali víťazstvo v troch z celkovo štyroch odohratých zápasoch. Najdôležitejší semifinálový zápas odohrali so ZŠ SNP, ktorú porazili 6:2 a vo finále proti domácim ZŠ Selce vyhrali 2:1.

,,Byť kapitánkou tohto skvelého družstva bol úžasný zážitok. Boli sme na ihrisku veľmi zohraté a mentálne veľmi silné. Vedeli sme ako na súpera a to bolo kľúčové. Som si istá, že na tento turnaj nezabudneme nie len my, ale ani organizátori a ostatné favorizované tímy, ktoré sme porazili," vyjadrila sa kapitánka tímu Noemi Golianová.

Edita Uličná

• Rekonštrukcia ihriska napreduje

• Ukončili sme ďalšiu etapu rekonštrukcie oplotenia mestského športového ihriska, ktoré využíva aj naša škola. Pracovali sme na nej od novembra do začiatku Veľkej noci. Natreli sme 50 trojmetrových stĺpov a minuli 8 plechoviek farby. Do prác sa zapojili predovšetkým žiaci z DofE a tiež žiaci počas hodín technickej výchovy. Dobrovoľne sa pridali aj niektorí jednotlivci alebo deti z ŠKD. V ďalšej fáze začíname montovať napínace drôty, na ktoré sa zavesí a napne pletivo. Držte našim žiakom palce.

Vlado Terem

• Zamestnanci sa ponorili do hlbín

• Dvakrát do roka býva pre všetkých zamestnancov školy PODRAST, ktorý je odvodený od slovného spojenia "pedagogický odborný a duchovný rast". Sú to dni, kedy sa učitelia a ďalší zamestnanci zastavia, zamyslia a ponoria do hlbín svojho vnútra, aby podrástli pri službe deťom. Jarný PODRAST sa konal posledné dva dni pred veľkonočnými prázdninami. Prvý deň bol zameraný na odolnosť, motivácie, zodpovednosť a mnohé iné atribúty, ktoré je potrebné mať. Druhý deň sa niesol v duchu modlitieb a stíšenia sa pred Veľkou nocou. Účastníci sa vybrali na Kalváriu, kde sa spoločne modlili a pripomínali si Ježišovu cestu. Samozrejme, že nechýbali žarty, rozhovory a utužovanie vzťahov, pretože aj o tomto je PODRAST.

Lukáš Závodník

• Pripravili sme sa na Veľkú noc

• Minulý pondelok, 25. marca 2024, sa uskutočnil veľkonočný chapel v priestoroch miestnej Cirkvi bratskej. Skupinka žiakov a žiačok si spolu s učitelmi nacvičili zopár skladieb, ktoré spríjemnili atmosféru. Žiaci si vypočuli veľkonočné zamyslenie o čestnosti, pričom sa zapájali a odpovedali na otázky. Ku koncu nám verše z Biblie pomohli pohrúžiť sa do myšlienky čestnosti.Vďaka tejto akcii sme sa mohli stíšiť a viac sa pripraviť na prežívanie Veľkej noci.

Monika Dugátová