• Úspešne sme ukončili prvý polčas

• 31. január bol v Narnii dňom bohatým na aktivity. Okrem karnevalu, ktorý sme vám spomenuli v predchádzajúcom článku, sa uskutočnil polročný Chapel a Celebration. Celebration na I. stupni bol zameraný na tému pomoc. Nechýbali piesne, zamyslenia, modlitba a oceňovanie žiakov za prvý polrok. Na druhom stupni sa Chapel niesol v duchu zodpovednosti. Spoločne sme si zaspomínali na chvíle z uplynulého polroka, ocenili najúspešnejších žiakov... Prihovorili sa nám rôzni hostia, ktorí nám poďakovali za našu dobrovoľnícku pomoc a službu, ktorou sa venujeme druhým. Samozrejme, že po skončení programu sa deti vybrali do tried, kde dostali "polročné vysvedčenia". Nasledujúce dni si triedy mohli vybrať z rôznych aktivít, ktoré boli odmenou za ich polročné snaženie. Niektoré triedy boli v kine, niektoré v jump aréne a niektoré si v škole zorganizovali nocovačku.

Lukáš Závodník

• Harry Potter v Narnii?

• V stredu 31. 1. 2024 sa v Narnii uskutočnil karneval. Deti prvého stupňa prišli do školy oblečené za rôzne postavy, vrátane Harryho Pottera, ktorý bol zjavne najobľúbenejšou postavou.

Pani učiteľky a vychovávateľky pripravili veľkú diskotéku a rôzne tanečné súťaže, napríklad o najkrajší kostým.  Nechýbalo bohaté občerstvenie, stoličkový tanec a mnoho ďalšieho. Program sa konal doobeda aj poobede. Tešíme sa na ďalší karneval.

Júlia Gallová

• Narnia vycestuje do ďalekého Írska

• Erazmus plus je projekt, ktorý sa umožňuje učiteľom vzdelávať v zaujímavých témach v rôznych oblastiach Európy. Po úspešných turnusoch pre učiteľov sa Erazmus plus ponúka aj prvým žiakom, ktorí v máji vycestujú do Dublina v Írsku.

Podrobé informácie:
              KTO?
              Žiaci 8. a 9. ročníka

KAM? na školu v Dubline (Írsko)

KEDY? Medzi 18. a 29. májom 2024

AKO DLHO? 7 - 8 dní

AKO? Letecky

KOĽKO? Pre tvoju rodinu 0 Eur, pre Erasmus plus veľa 

KOĽKÍ ŽIACI? 12 - 13 žiakov

NAČO? ...hm! To nám povedz TY!

DEADLINE PRIHLÁŠOK: 9. 2. 2024

ČO TREBA, ABY SI BOL ÚSPEŠNÝM KANDIDÁTOM?

COVER LETTER  / VIDEO = MOTIVAČNÝ LIST / VIDEO V ANGLIČTINE

Je potrebné odpovedať na nasledujúce otázky:

WHY DO YOU WANT TO PARTICIPATE IN ERASMUS PLUS STUDENT MOBILITY?

WHAT DO YOU WANT TO LEARN?

WHAT ARE YOUR EXPECTATIONS?

WHAT BENEFITS WILL MOBILITY BRING TO YOU?

WHAT BENEFITS WILL MOBILITY BRING TO OUR SCHOOL?

HOW COMMITTED TO KEEPING THE CONDITIONS AND FULFILLING ALL REQUIREMENTS ARE YOU?

PROVE TO US YOU HAVE A GROWTH MINDSET AND YOU ARE WILLING TO ACCEPT NEW CHALLENGES.

Svoj motivačný list / video pošli na email: vierka.mondzo@narniabb.sk najnejskôr do 9. 2. 2024.

Predmet emailu: Erasmus student mobility

Kritériá pre úspešný výber kandidáta:
              motivačný list / video + pohovor,  znalosť angličtiny, akademické výsledky a účasť v súťažiach, reprezentatívne správanie a rešpektovanie autorít, zapojenie v mimoškolskej činnosti a dobrovoľníctve, schopnosť komunikovať s cudzími a v cudzej krajine, psychická odolnosť, odporúčanie triedneho učiteľa, platný cestovný pas alebo OP, súhlas rodičov