• Európsky týždeň športu prebieha aj v Narnii

• V zdravom tele zdravý duch. Toto heslo je aktuálne aj u nás v Narnii, a preto sme sa rozhodli opätovne zapojiť do Európskeho týždňa športu. Celá škola sa každé ráno zúčastňuje moderovaných rozcvičiek, počas ktorých sa nám vždy prihovorí nejaký významný športovec a spoločne absolvujeme rôzne zaujímavé aktivity. Starší žiaci chystajú pre svojich mladších spolužiakov moderované hodiny telesnej výchovy a zahanbiť sa nedávajú ani samotní telocvikári. Počas Rest timu môžu deti využiť rôzne športové ponuky- futbal, volejbal, ringo, ultimate frisbee... Jedna z väčšich aktivít je aj celoškolský orientačný beh, ktorý nás čaká už vo švrtok.

• Ihrisko pre Narniu sa stalo skutočnosťou

• Určite si spomínate na projekt, v ktorom sme sa snažili vyzbierať peniaze na nové ihrisko pre deti, ktoré nás navštevujú. V uplynulých dňoch sa projekt dostal do poslednej fázy, počas ktorej bolo samotné ihrisko nainštalované. Ďakujeme všetkým, ktorí na nové ihrisko prispeli. Ak by ste tak ešte chceli urobiť, tak nám chýba posledných 800 eur, ktoré sme museli doložiť z iných zdrojov. Podporiť tento projekt môžete tu.

Prosíme rodičov, aby deťom predstavili pravidlá, ktoré nájdete v obrázku nižšie, a tak prispeli k plnohodnotnému zážitku na nových preliezkach.

• Prvý týždeň v Narnii bol nabitý programom

• Ako to už bežne býva, tak v prvý školský týždeň sú ešte rôzne sprievodné aktivity, ktoré naštartujú nový školský rok. Naši žiaci zažili slávnostné otvorenie školy, nacvičovanie požiarneho poplachu, branné cvičenia, ale aj rôzne výlety do okolia. Boli sme na Suchom vrchu, Pustom hrade, ale aj na rôznych cyklovýletoch. Cieľom týchto podujatí bolo spoznať blízke okolia, zoceliť triedne kolektívy a pripraviť sa na mimoriadne situácie.

Špeciálnou skupinou boli dve piatacke triedy, ktoré sa od 6. do 8. septembra vybrali do dedinky Jasenie, kde strávili tri pekné dni teambuildingovými aktivitami so svojimi novými učiteľmi. Prvý deň prišli aj ich rodičia a spoločne strávili čas pri opekačke a rôznych hrách. Druhý deň boli pre deti nachystané tri bloky, cez ktoré sa viac zamerali na slovo kolektív, na jeho význam a prínos. Naučili sa prijímať slabosti jednotlivcov a skrze nich posilniť celý kolektív. Dopomohli k tomu rôzne hry a aktivity. Medzi najobľúbenejšie patrila výzva, počas ktorej mali za 90 minút spoločne urobiť 40 úloh. Deti to stihli v stanovenom čase, ale ľahké to pre nich nebolo. Veríme, že im tieto tri dni pomohli viac sa spoznať a prijímať sa so všetkým, čo majú.

• Narnia opäť otvorila svoje brány

• Narnia je krajinou, kde všetko ožíva príchodom Aslana. Naša škola ožíva príchodom detí, čo sa udialo aj dnes 4. septembra. Učitelia už dva týždne chystali priestory školy, aby bolo na príchod detí všetko nachystané. Od skorého rána sa v priestoroch školy zhromažďovali učitelia, deti a ich rodičia. Oficiálny program začal o ôsmej hodine príhovorom pána riaditeľa a prekvapením, ktoré si nachystali učitelia pre deti- spev známej piesne. Nasledovalo predstavovanie nových zamestnancov a spev slovenskej hymny.

A zrazu sa to stalo! Prišli králi a kráľovné Narnie, aby nás povzbudili a previedli do tejto čarovnej krajiny jej nových obyvateľov- prváčikov. Každá trieda strávila so svojím učiteľom prvé triednicke hodiny, kde sa dozvedeli, čo nás čaká tento týždeň. Čakajú nás rodičovské združenia, účelové cvičenia a prvé hodiny podľa rozvrhu. Držte žiakom a zamestnancom školy prsty, aby sme všetko zvládli a nezabudli prečo všetko to robíme.