• Zmena systému objednávania stravy

• Milí rodičia a žiaci. Naša škola prechádza na nový stravovací systém a robíme tak už teraz, kvôli technickým problémom, ktoré máme s pôvodným systémom. Oproti prechodu cez prázdniny to má aj svoje nevýhody (príprava a preklopenie za chodu) aj výhody (vychytanie nedostatkov na konci šk.roka, nie na začiatku nového, keď sa rieši veľa iných dôležitých vecí).Dnes sa vám už nový jedálny lístok neobjavil v pôvodnom systéme, ale vo vašom konte v Edupage (aj žiackom, aj rodičovskom). Preniesli sme tam všetky zostatkové kredity aj nahodili všetky došlé platby z posledného výpisu. Spolu s poskytovateľom Edupage sme nastavili všetko tak, aby ste si všetci, ktorí máte dostatočný kredit, mohli cez víkend pohodlne objednať stravu. Chcel by som, aby v pondelok ráno boli k dispozícii aj objednávkové terminály v obidvoch budovách (platí čas do 7.45). Ak by sa vám predsa z nejakého dôvodu nedalo objednať ani cez Edupage ani na termináli, nech vaše deti nahlásia meno a číslo obeda v pondelok do 7.45 na svojom sekretariáte (1. Alenka P., 2. Inga H.), my to objednáme v systéme a samozrejme nahlásime dodávateľovi stravy a budeme zisťovať a odstraňovať dôvody, prečo to nešlo. Môžu sa nahlásiť aj v prípade, keď si nebudete istí, či objednávka prebehla. Ak by ste mi z nejakého dôvodu potrebovali cez víkend zavolať, nevadí mi to, ale nebudem vždy pri počítači, aby som vám dokázal nejako pomôcť.No a ešte pár slov o špecifikách/odlišnostiach, ktoré si v tejto chvíli uvedomujeme (okrem iného aj kvôli terminológii a správam z Edupage, s ktorými sa môžete stretnúť): Systém je postavený pre väčšinu škôl tak, že všetci stravníci majú automaticky Obed 1 a môžu si ho zmeniť na iný. Keďže u nás to neplatí, stravník je v systéme štandardne "odhlásený" (aj keď sa neodhlasoval, iba si ešte nič nevybral). Nie som si úplne istý, ako vás bude systém informovať o platbách, lebo je nastavený viac na pravidelné platby vopred na ďalší mesiac. U nás aj naďalej platí, že môžete poslať kredit v akejkoľvek výške a z neho sa bude čerpať. Platí naďalej aj to, že pri nedostatočnom kredite nebude možné objednať stravu a aj lehota 4 pracovné dni vopred.

• Blahoželáme a ďakujeme tvorivým výtvarníkom

• Naši šikovní piataci z V.A - North Star sa umiestnili na 2. mieste vo výtvarnej súťaži "Kamufláž v prírode" v kategórii 5.-9. ročník / kolektív. Blahoželáme a ďakujeme tvorivým výtvarníkom (Laure, Roxi, Sofii, Emke, Tamarke, Timkovi, Zojke) ktorí spolu túto peknú prácu vytvorili.

Výtvarné práce si môžete pozrieť v Tihányiovskom kaštieli, kde aktuálne prebieha aj výstava k uvedenej téme.